קינו

קייטנה לאוהבי קולנוע

מה זה קינו?

בגדול, זה שבוע שלם של מעבדה ליצירת סרטים. אני קורא לזה - קייטנה לאנשים שאוהבים קולנוע. אפילו עם 2 ארוחות ביום.

60 יוצרים מחו״ל ו-60 יוצרים מישראל, מתחברים ויוצרים המון סרטים יחד במשך שבוע. מתארחים בגלריה אלפרד - בניין בן 4 קומות בנווה צדק/פלורנטין - מקימים שם מעבדה של עריכה, חדר סאונד מוסיקה, מחסן תלבושות ועוד ועוד ועוד.

יש 3 הקרנות במהלך השבוע, כל פעם בבר או אולם אחר.

למשל: יום ראשון בבוקר - פגישת הפקה ראשונה.

כל אחד מציג את עצמו ועושה איזה פיץ׳ - אני עומר, אני בכלל מעצב פסקול אבל יש לי רעיון לסרט כזה וכזה... אני צריך 2 שחקניות, שחקן מבוגר, צלם ולוקיישן שהוא גג של בניין. מיד נבנים צוותים, אנשים עוזרים אחד לשני, כל אחד מביא את הציוד האישי שלו, ובאותו יום יוצאים לצלם את הסרט הקצר. עורכים כל הלילה, למחרת סאונד ותיקוני צבע, ובערב כבר מקרינים את הסרט על המסך הגדול!

ומה קורה למחרת בבוקר?

פגישת הפקה נוספת - מתחילים סרט חדש!

אם הפעם הייתי הבמאי והיה לי צלם ספרדי, שהשתמש במצלמה של מישהי מצרפת בכלל, אז עכשיו הצלם הספרדי רוצה לביים ואני אהיה שחקן או מקליט סאונד בסרט שלו, ואותה צלמת צרפתייה תצלם לנו - כל אחד תורם מהכשרון והציוד שלו.

בקיצור - שבוע מטריף של שכרון חושים ויצירה בלתי מתפשרת. בלי אודישנים וחזרות ותקציבים וכו׳. פשוט לעשות כאן ועכשיו.

כמובן שגם הרבה סרטים נכתבים תוך כדי ויוצאים להפקה - כאן יהיה יתרון ענק אם חבר׳ה שלך מהסדנא יצטרפו אלינו.

זו גם הזדמנות מדהימה לשחקנים ושחקניות למצוא שותף שיעזור להם בכתיבה של רעיון שהם תמיד חלמו לשחק.

בשנה שעברה נוצרו 70 סרטים במשך שבוע אחד !!! וסרטים איכותיים באמת באמת. היה פשוט מהמם.

מוזמנים לפנות אלינו!

עומר מוסט

קולנוען/יוצר/מפיק, ממייסדי תא הקינו בתל אביב

אז הנה הפרטים הטכניים

קינו היא תנועת קולנוע עצמאית שקמה במונטריאול בשנת 1999, במטרה לעודד יצירת קולנוע קצר, עצמאי, בלתי תלוי, ולאפשר פלטפורמה ליוצרים ממגוון תחומים להפגש וליצור ביחד. הקבוצה דוגלת ביצירה ללא גבולות, בהסרת החסמים והאילוצים של הפקת קולנוע, ועידוד יצירה על בסיס מוטיבציה ושיתוף.

החזון של קינו

1. לתמוך בעשייה של קולנוע קצר ולשפר את טכניקות היצירה של החברים.

2. להפיץ ולהציג את הסרטים של חברי הקינו על מסך גדול בסביבה שאינה תחרותית ולקדם

חילופי דברים בין האמן לבין הציבור.

3. לפתח ולתמוך ברשת בינלאומית של עזרה הדדית וחילוף אומנותי שסובב סביב הקולנוע הקצר.

4. להדגיש את הפיתוח האמנותי והמקצועי של הגל החדש של יוצרי סרטים תוך עידוד למצוינות ופריצת גבולות ומוסכמות.

Kino TLV

קינו TLV הוקם בשנת 2012 והצטרף ללמעלה מ- 60 קבוצות קינו (Kino Cell) הפעילות ברחבי העולם, בכל 6 היבשות, ולמעשה הצטרף לרשת קולנוענים עולמית המקיימים מפגשים חודשיים להצגת סרטים קצרים, ולשמש כמקום מפגש ליוצרים לשיתוף פעולה. למפגשי הקינו בתל אביב, תא בו פעילים מעל ל-1,200 חברים, מגיעים יוצרים מכל התחומים, מקצוענים וחובבים: במאים, צלמים, עורכים, שחקנים, מפיקים, אמני איפור, אפקטים, אנימציה, סאונד ועוד. במהלך המפגשים אנו מקרינים סרטים של חברי התא, מציגים רעיונות לסרטים חדשים, יוצאים לצילומים ויוצרים סרטים להקרנה במפגש של החודש הבא. תא הקינו התל אביבי פעיל כבר 3 שנים, שבמהלכן חבריו יוצרו סרטים קצרים, הקרינו אותם ויצרו קשרי אומנות עם חברי תאים מכל העולם. חלק מהסרטים אף התקבלו לפסטיבלים ברחבי העולם, זכו בפרסים והגשימו את ייעודם.

Kino Kabaret

כחלק מפעילות התאים ברחבי העולם, אחת לשנה מתקיים פסטיבל 'קינו קברט' בכל תא פעיל של קינו. הקינו קברט הוא למעשה הדובדבן שבקצפת העשייה - מעבדת סרטים של 10-7 ימים שמהווה את הגשמת החזון של הסרת החסמים הכלכליים, הבירוקרטיים, הטכניים ואף הגבולות הגאוגרפיים למען יצירה עצמאית.

Kino Worldwide

במשך שבוע זה יפגשו יוצרים מכל העולם בעיר מרכזית אחת לשם יצירת סרטים קצרים במנגנון של כור היתוך. השבוע מחולק לסבבים, שבכל אחד היוצרים יכירו, יתגבשו, יציגו רעיונות, יצאו לצילומים, יערכו אל תוך הלילה ויקרינו את הסרטים שיצרו בבכורה חגיגית בתום הסבב! כל סבב כזה אורך 3-2 ימים, שבסופם מוקרנים הסרטים לציבור הרחב. ההקרנות פתוחות במטרה לחשוף את העיר המארחת לפרויקט הקינו, תוך כדי הצגה של יצירה אומנותית עם שילוב של פרספקטיבה חיצונית של אורחי הקברט.

Kino Kabaret בתל אביב

קינו TLV שם לעצמו מטרה לחשוף את הנוף התרבותי הייחודי של תל אביב ליוצרים בינלאומיים ומקומיים מתחומי הקולנוע, המשחק והאומנות. היצירה היא יצירה עצמאית אורבנית. אנו מאמינים שיצירה ללא לחצים חיצוניים של תקציב, גופי שידור ושיקולים מסחריים, תוביל ליצירה חופשית וכנה ותיצור בסיס לשיתופי פעולה עתידיים בין היוצרים, ובינם לבין העיר. הפרויקט נותן לאמנים מארצות אחרות לראות את תל אביב בעיניים רעננות, ולתת לאמנים המקומיים הזדמנות לחוות את תל אביב מחדש, בדרכים חדשות ונועזות.

קבוצת קינו TLV, בשיתוף עם 'גלריית אלפרד’, מקימים את מפגש הקינו קברט השני בישראל, אשר יתקיים בחול המועד פסח בין התאריכים 24 עד ה-31 באפריל 2016. הקברט יהיה פתוח ל 120 נרשמים - 60 יוצרים מחו"ל ו-60 יוצרים מהארץ. הסדנא תתקיים במתחם גלריית אלפרד בת״א, שם תמוקם מעבדת ה-Kino Lab, בה יערכו פגישות ההפקה, הכתיבה וכל מערך הפוסט-פרודקשן ולמעשה תהפוך לכוורת של יצירה. ציוד צילום, תאורה, עריכה כמו גם ציוד הפקה כזה או אחר יתרם ע"י המשתתפים לטובת שימושם הפרטי.

אז איך הקברט עובד?

אם יש לך רעיון לסרט קצר שתמיד רצית להפיק ולא היה לך את הכח לרתום את כל המרכבה הזאת לבד, או שתמיד רצית לקחת חלק בפרוייקט שאפתני אבל לא מצאת את הזמן או את הצוות המתאים - אז הנה, עכשיו הכל מוכן לקראתך! כל משתתף ומשתתפת בקברט יכולים להשתתף כבמאים, תסריטאים, צלמים, שחקנים, מקליטים, אנשי סאונד, תאורנים, עורכים, מפיקים, סטייליסטים, מאפרים, מלחינים או כל תפקיד אחר, בין אם הם 21 שנה בתחום ובין אם זו התנסותם הראשונה. כל תמיכה יצירתית וטכנית תמיד מתקבלת בברכה בין המשתתפים כדי לעזור לייצר סרטים קצרים!

אנו נפגש בערב ה-23 לאפריל בגלריית אלפרד להרמת כוסית ויריית הפתיחה של הקברט. שם תוכלו להכיר אחת את השני ושני את האחת ולחשוב יחד איך אתם יוצרים את הסרט הכי מגניב, מרגש, מטריף, מרומם חושים ופוער פיות שנעשה אי פעם. למחרת בבוקר מתחילים!

קינו קברט בתל אביב - לו"ז

23 לאפריל – מסיבת פתיחה ערב היכרות, הרשמת המשתתפים וקבלת תגים והנחיות.

24-25 לאפריל – סבב ראשון, הקרנה פתוחה ב-25 לאפריל בערב.

26-28 לאפריל – סבב שני, הקרנה פתוחה ב-28 לאפריל בערב.

29-30 לאפריל – סבב אחרון, הקרנה פתוחה ב-30 לאפריל בערב ואחריה תתקיים מסיבת סיום.

למידע נוסף: www.kinotlv.co.il

המיילים של עומר המקסים: [email protected], [email protected]
הפייסבוק של עומר- https://www.facebook.com/omer.most
פייסבוק קינו - https://www.facebook.com/kino.tlv.5/?fref=ts
האיוונט של הקברט - https://www.facebook.com/events/1039319736111482/