לפני כמה ימים קיבלתי הודעה שאיריס ז'ורלט נפטרה. היא היתה תלמידה שלי במחזור 4 של סדנת המתחיליםות ומאז - חברה טובה ומורה שלי. לחיים

גילוי נאות על מחזור 4 - הוא היה מורכב משתי תלמידות (בגלל זה אין ייצוג שלו בתמונת המחזור של הסדנאות...) - איריס ועוד בחורה שכבר כתבה לסדרות ורק רצתה לקבל את הכלים. לא רציתי להעביר את הסדנה הזאת. הייתי בהפסקה - פיקולינו היה תינוק ומה יקרה אם ירצה לינוק פתאום?! אבל איריס פשוט גרמה לי לעשות את זה.

זאת היא איריס. היא תגרום לך (לי) לעשות תעודת הוראה, למכור את הדירה ולקנות חדשה, להרים פרויקט משותף עם בית ספר למשחק, ועוד כל מיני דברים שלא חשבת(י) ולפעמים גם לא רציתי לעשות.

אבל כשאיריס מציגה את זה, טיפשי להגיד לזה לא. מה הבעיה? פשוט עושים. וזה קורה.

ככה היא חיה את חייה – כתבה תסריטים (הדרמה שלה הגיעה לגלגלי התאגיד), הפיקה (קולאז' סרטים קצרים בפריז? למה לא), טסה (פולין, ירדן, אתיופיה – לאן ש'מעריב' לא יכל לסרב לה), צילמה (סדרת הרשת זיג"י), פרסמה ספרים ("לא רק סושי", "מופע הריקוד של ציפורה"), השתמשה בתבונה בכל קשר שהיה לה, והיה לה ("יש את המפיקה הזאת מיפן, מושלם לקו- פרודוקציה!"), המציאה את עצמה מחדש פעם (סדנאות בישול) אחרי פעם ('מלכת השלום') ובכל פעם (מחזאות באקי"ם) בצורה מפוארת יותר. תמיד בפרגון, בחיוך, עם תשובה לכל שאלה (ככה קראתי לה – 'איריס לכל שאלה תשובה'). 

זה ממש עצוב שהיא הלכה מהעולם הזה בגיל 55, אבל כמו שאמרתי בשבעה לילדים היפיפיים שלה: אם לא מודדים את החיים בשנים, אלא בהספק ומיצוי, היא חיה עד 120. אולי הרבה יותר.

ולקינוח – טיפ לחיים מאיריס ז'ורלט:
באחד מאירועי התסריטאות שהיא עזרה לי להפיק ("מה הבעיה? לגיסי יש מקום שאפשר לעשות בו בכיף אירוע גדול") נדמה לי שזה היה האירוע עם ליאור רז, איריס ז'ורלט נכנסת בדלת (עם האמא הנפלאה שלה) ונותנת לי חיבוק. "מה זה?" אני מצביעה בשאלה על פונפון פרוותי ענק וזרחני שתלוי לה סביב הצוואר. "אה, זה האייס ברייק" היא מסבירה באגביות, "כל אחד הרי חייב להתייחס אליו, אז זה שובר את הקרח". אמרה והלכה לעשות מינגלינג

הנה הסדנאות הבאות(היו כמו איריס, בואו לכולן)

♥  מתחיליםות

♥  מקוצרת

♥  מתקדמיםות

♥  חדר כותביםות

♥  ייעוץ אישי

♥  קורס און ליין

♣ הנה האירועים והחדשות (היו כמו איריס, פשוט תגישו לכולם).
 

♥ והנה הבלוג ובו טיפ מגניב (היו כמו איריס, תהנו מהחיים ומהילדיםות שלכםן).
 

שיהיה בהצלחה,
ואל תשכחו ליהנות מהדרך. היא תיגמר מתישהו.
דניאלה דורון
תסריטאית ומנחת סדנאות כתיבת תסריט DraftRishon

איריס ז'ורלט. צילום - שגיב גונן
פריס ביולר
סדנאות. צילום: איתי רזיאל