אני מבקשת להתנצל על הניוזלטר הזה. הוא יצא לא משהו. פשוט בגלל כל מה שקורה עכשיו לא היה לי זמן לעבוד עליו כמו שרציתי.
היו לי תוכניות גדולות והרבה רעיונות, אבל בסוף, זה מה שיצא.

 

לא משנה מה יהיה כתוב פה מעכשיו והלאה, וכמה הניוזלטר הזה יהיה זהב טהור (שימו לב, אכן חבוי בו זהב), אתםן תקראו אותו בזלזול.
כי אם אני - זאת שכתבה אותו - חושבת שהוא לא משהו, למה שמישהו/י יחשוב אחרת?

 

זה נכון, כמובן, גם בתסריטאות. הרבה (יותר מדי) פעמים כשמישהו/י מציג/ה – בסדנה או בפיץ' את התסריט שלו/ה, זה מתחיל בהתנצלות ("זה עוד לא ממש מוכן", "שיניתי ברגע האחרון", "מקווה שתצליחו להבין").

 

הציפייה שלנו: נגיד שזה גרוע ואז לא ישפטו אותנו לחומרה ובתקווה, יגידו לנו: למה אמרת שזה לא טוב? זה מעולה!

מה שקורה בשטח: אנחנו אומריםות שזה גרוע ומי ששומע/ת את הרעיון שלנו – מתייחס/ת לזה ככה.

 

וברור למה אנחנו עושיםות את זה. זאת תסמונת ה'לא למדתי למבחן, אז גם אם נכשלתי, זה לא באמת פדיחה'. אבל – זה רק הורס לנו את מה שאנחנו עומדים להציג.

אז תעשו טובה – סייב דה דיסקליימר (מונח שלמדתי מזמן מאבי כהן המלך) - תעבדו על התסריט שלכםן הכי טוב שאתםן יכוליםות וכשיגיע הרגע להציג אותו – תהיו גאיםות במה שיצא, בלי שאף אחד ידע מה קרה מאחורי הקלעים. ממש כמו בתסריט עצמו.

בשאר החיים, בואו נמשיך להתנצל מלא.

 

+ כמובטח – אחרי למעלה משנה של הפסקה ומנוחה (תודה לך קורונה) סדנת הדגל שלי חוזרת! מחזור 35 של תסריטאות למתחיליםות יתכנס עוד מעט, אז בואו, תהיו הראשוניםות להזכיר לי כמה הסדנה הזאת כיפית - להרשמה.

למי שלא מתאים קבוצה, עד פתיחת הסדנה יש הנחה על קורס האוןליין: אותה סדנה בדיוק, אבל – נכון, אוןליין.

למי שכבר יש ידע בתסריטאות - עוד רגע יצא קול קורא של 'בית היוצרות' ו'בית הספר לקולנוע' לחממת כתיבת והפקת סרט קצר, ממנה תצאו עם תסריט ערוך + תקציב הפקה ו-3 מכםן גם עם סרט קצר מוכן להקרנה (!)

שדרגתי את הדרך בה אפשר לקבוע ייעוץ תסריט אישי בזכות אפליקציה מגניבה שלימד אותי אחד התלמידים (תודה יוסי, אתה זהב טהור) אתםן מוזמניםות לנסות לקבוע לנו פגישה ולראות איזה יופי.

 + בעמוד החדשות - הגשים ועניינות, סליחה - הגשות ועניינים.

 + והנה הוא – הבלוג שיגרום לכםן להתאהב ואז לשנוא ובתקווה, שוב להתאהב: מיהו/י הגיבור/ה של התסריט שלי?

להצטרפות לניוזלטר

 

אוהבת,
דניאלה דורון

נ.ב. ותוך סיכון גדול להישמע כמו אחד היוטיוברים של הבמביני, רציתי לבקש מכםן משהו – התוכלו לקפוץ לחשבון היו טיוב שלי וללחוץ SUBSCRIBE? פשוט אתםן תמיד צופיםות בבלוגים מתוך האתר, אז האופציה לא גלויה לכםן (התפלקה לי התנצלות). בניגוד ליוטיוברים, אבקש שתעשו את זה רק אם בא לכםן.
אם אתםן כבר שם, מוזמניםות להיזכר בבלוגים אהובים מהעבר :-)

 

מחזור 35 של תסריטאות למתחיליםות עומד להתחיל!
חממת כתיבת והפקת סרט קצר יו!
ממש סליחה