ברוכים היוצרים!

את ניוזלטר יוני אני רוצה להקדיש לצירוף המילים המעצבן אך ההכרחי לכתיבת התסריט שלנו - "בא לי". למה הוא כל כך הכרחי ואיך מוצאים מה בא לנו לכתוב? הכל בהמשך.
אבל קודם:

♦ אם בא לכם להצטרף לנבחרת הקפסולה ולהציג את הסדרה שלכם למנהלת מחלקת הדרמה ב'רשת' (תמר מרום), למפיקה בכירה (ליסה שילוח עוזרד מ'יולי אוגוסט הפקות'), לבמאים ותסריטאים מוכרים (קרן מרגלית 'פלפלים צהובים' ורני בלייר 'פרשת השבוע'), לשחקנית (נלי תגר 'האחיות המוצלחות שלי') ולסוכן תסריטאים (יובל הורוביץ מ'קנלר ייצוג אמנים'), תוך עבודה על מסמך ההגשה המושלם, רצוי מאוד למהר ולהצטרף לנבחרת המצומצמת של המחזור ה-2 שמתחיל ממש עוד מעט (10.6)

♦  תמיד רציתם לכתוב סדרה או סרט, אבל אתם עדיין לא יודעים איך? מחזור 18 של סדנת המתחילים אוטוטו יוצא לדרך ואתם מוזמנים להיות האחרונים שיעלו על הרכבת שתיקח אתכם, תחנה אחר תחנה, לתוך עולם התסריטאות (8.6)

♦ אם כבר למדתם תסריטאות ותהיתם איך תוכלו להמשיך לעבוד על הפרויקט שלכם במסגרת מפרה שתיתן לכם יעדים, מוזה וליווי מקצועי, יש כבר מועד לפתיחת המחזור ה-10 של חממת התסריטאים והתסריטאיות (11.7)

♦ ואם בפגישת ייעוץ אישית חשקתם, גם בכיף (תמיד)

אירועים והגשות

♦ שימו לב, עונת הפסטיבלים הקיציים נפתחה ואתם יכולים לזלוג מאחד לשני, להכיר אנשים שזופים ולצפות בסרטים שלא הייתם נחשפים אליהם אחרת (וגם להיפך – להכיר סרטים ולצפות באנשים).
אז תבדקו מתי תוכלו להגיע לפסטיבל קולנוע דרום של מכללת ספיר (5-9 ביוני) ו/או לפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים של אוניברסיטת תל אביב (9-16 ביוני).

♦ כנס קונקט בשיתוף אתר תעשיה.קום הוא הזדמנות מעולה להיחשף לעולמות תוכן חדשים, אז ביקשתי עבורכם הנחה מיוחדת, וקיבלתי. כל הפרטים פה.

♦ יש לכם רעיון לסדרת דוקו ריאליטי, לדרמה יומית או לתכנית אולפן יומית לצעירים? דעו שהוט בידור ישראלי מחפש בדיוק כאלה.

"ככה עשיתי את זה"

משתתפי הסדנאות שלי יודעים שאני תמיד ממליצה פשוט לעשות. לבד. בלי טובות. כי כשיש לכם ביד רעיון טוב ומפותח, כואב הלב לחכות שערוץ או קרן יאשרו את קיומו בעולם. יש היום כל כך הרבה דרכים לעשות את זה אחרת, שזה פשוט פספוס לא לנסות.
בעבר היוצרת ומשתתפת הסדנה אורן זגמן כתבה פה על פרויקט מימון ההמונים לסרט הקצר שלה, "מורדת", שיהפוך בעתיד לפיצ'ר (היא התקבלה לתואר שני בבימוי קולנוע ב- American Film Institute!).
והפעם, היוצר יותם וקס מספר איך עשה את הסרט הקצר והמצוין שלו, "הדירה", שהוקרן בפסטיבלים בעולם ובסינמטקים בארץ, בלי טובות של אף אחד. כמעט.

ונחזור לבלוג 
שאלתם את עצמכם פעם מה באמת בא לכם לכתוב?
מקווה שכן, כי זה סופר קריטי. למה? 
הנה התשובה בטקסט ובווידאו.

? ולקראת סיום, יש לי בקשה קטנה – אנא ספרו לי:
מה הכי מתסכל אותך בכתיבת תסריט?
את התשובות נא לשלוח ל[email protected]

בהצלחה ואל תשכחו ליהנות מהדרך :-)

דניאלה דורון
תסריטאית ומנחת סדנאות כתיבת תסריט DraftRishon

לסדרת הטיפים החינמית בתסריטאות
לניוזלטרים קודמים
לפייסבוק
לאהבת אמת ♥

הקפסולה - מחזור 1
סדנת מתחילים :-)
פסטיבל קולנוע דרום
פסטיבל סרטי סטודנטים
כנס 'קונקט'
הוט בידור ישראלי - קול קורא
"הדירה" של יותם וקס
בא לי