שנה אזרחית מעולה לקהילת התסריטאות של "דראפט ראשון"

יו! (בחולם ובשורוק), עוד מעט אני נוחתת בארץ, אז מי שנרשם לסדנאות המתחילים/ות או המתקדמים/ות - נתראה בקרוב! (אני חוזרת טעונת אנרגיות מעולות של יצירה והוראה:)

אגב, אם אנחנו עוד לא מכירים אישית ואתם רוצים שנכיר יותר טוב, הנה כמה מחשבות שלי על החיים ועל תסריטאות כתשובות לשאלות במדור 'אמנים מבקרים את עצמם' במעריב.

הפעם אני רוצה להקדיש את הניוזלטר למשהו שלילי-חיובי: תשובה שלילית.
זה בטוח קרה גם לכם, כי הבלוג שעסק בזה היה אחד הנקראים ביותר, אז הנה הוא שוב:
כל הדרכים להתמודד עם "לא" כתשובה, פלוס שאלון חדש עם מיטב היוצרים והיוצרות: רני בלייר ("שבתות וחגים"), מיכל קופר קרן ("אולי הפעם"), גיורא חמיצר ("השמינייה"), דני רוזנברג ("ג'וני ואבירי הגליל"), רוני קידר ("בטיפלול"), אסף פולונסקי ("שבוע ויום"), ליאור רז ("פאודה"), קייט ברנאו ("בית הקלפים"), האחים אבירם ("השוטר הטוב") - מי לא ישכח את ביטול הסדרה המעולה שלו? למי קטלו את הפיילוט? מי מצטער שביקש מחברה קרובה להגיב? מי קיבל תשובה שלילית עליו כבן אדם? ומי ממש לא מתרגש מזה?
כל התשובות השליליות והמחשבות החיוביות, כאן.

וגם: יש אתר חדש ומצוין - "ספר הקולנוע הישראלי" שמכונה ה-IMDB של הקולנוע הישראלי, כי יש בו אשכרה את כל הפרטים על כל הסרטים – שחקנים/ות, אנשי צוות, עלויות, מספר צופים וכו', כולל מאמרים ישנים וחדשים.
ביקשתי ממנהל התוכן של האתר, מרט פרחומובסקי, לכתוב לנו כמה מילים על המשמעות של יצירת אתר שמוקדש אך ורק לקולנוע הישראלי. יצא מושקע יותר ממה שיכולתי לקוות. לטקסט של מרט ולאתר עצמו, הקליקו פה.

ויש מועד להגשת בקשה לפיתוח תסריט בקרן הקולנוע הישראלי. הנה זה

לידיעתכם|ן:

שיהיה בהצלחה ואל תשכחו ליהנות מהדרך,
דניאלה דורון
תסריטאית ומנחת סדנאות כתיבת תסריט
DraftRishon

גם חיבוק עוזר
רני בלייר וחבר "לא" דמיוני (מתנה ליום הולדת)
"ספר הקולנוע הישראלי"
בואו לפתח