אוקטובר סתווי לקהילת התסריטאות היפה שלי

רגע לפני הבלוג שעוסק בשאלה שאני נשאלת פעמים כה רבות – מה לעשות כדי שלא יגנבו לי את התסריט?? (סימן השאלה השני מעיד על החרדה:-), אני רוצה להגיד תודה.

תודה רבה על תשובות הזהב ששלחתםן לי בעקבות ניוזלטר ספטמבר שעסק בהתמכרויות שלי. תודה למי ששיתפו שהםן רוציםות לצאת מאותן התמכרויות ממש ותודה ענקית למי ששלחו את ההתמכרויות שלהםן (הכל שמור אצלי בלב). המסקנה הבלתי נמנעת היא – אנחנו, כולנו, משוגעיםות לגמרי. איזה כיף! 

♥ ברשותכםן, הפעם אפרט על הסדנאות, מתוך המייל ששלחתי לכ' החמוד בתשובה לשאלתו איך לגרום לחלום שלו להתגשם (הכנסתי קצת שינויים, בטח תגלו איפה:) 

כ' היקר. גם אני שמחה שאחרי שנים של התלבטויות החלטת ללכת על זה (וכמובן מאוד מתרגשת שבחרת לעשות את זה איתי:). לא הצלחתי להבין מהמייל באיזה שלב אתה נמצא, אז הנה כל האפשרויות העומדות בפניך: 

לסדנת המתחיליםות, המקוצרת או הרגילה, אתה מוזמן להגיע אם תרצה לקבל את ארגז הכלים ובאמצעותו לממש את הפרויקט שלך במהלך הסדנה ופרויקטים אחרים בעתיד. כמובן שלא המצאתי את תורת התסריטאות (בקורס נדבר על מי כן:), אבל במהלך המחזורים הגעתי לשיטת לימוד שאני מרגישה שהיא הכי פרקטית, חווייתית וברורה:

ארוכה - https://www.draftrishon.co.il/he/ktivat-tasrit-a

מקוצרת - https://www.draftrishon.co.il/he/short  

לאותה מטרה, אבל מרחוק ובשעות שנוחות לך, יש את קורס האון ליין: https://www.draftrishon.co.il/he/135

 

הייעוץ האישי יתאים אם אתה רוצה לבחון ולשפר את הפרויקט שלך, מכל סיבה שהיא (כל אחד/ת בא עם שאיפות אחרות). במקרה של פיצ'ר או סדרה – נעבוד על מסמך ההגשה. במרוצת השנים גיליתי שהפגישות תורמות יותר למי שכבר למד תסריטאות, אבל, כאמור, כל אחד/ת ושאיפותיו/יה הוא/היא מהפגישה:
 https://www.draftrishon.co.il/he/yeutz-ishi

 

בחממת ההגשות ממש מציגים ומגישים את מסמך ההגשה (אחרי שנעבוד עליו) לכמה מפיקיםות בערב מרגש אחד בסגנון הכיסאות המוזיקליים. שים לב - היא בהחלט מיועדת למי שכבר למד תסריטאות:
https://www.draftrishon.co.il/he/ktivat-tasrit-b 

 

ויש גם מפגש חד פעמי מגניב בנושא כתיבה קומית עם אבי כהן בו נחדד את המשמעות של קומדיה, כשנצפה ונכתוב סצנות, נבחן מה מצחיק בהן (דמות, דיאלוג, פעולה, עולם) ונבדוק איך אפשר לשפר:
https://www.draftrishon.co.il/he/funny

 

ובהמשך יש מפגש עם שלי מרכוס המלכה בו נהפוך סיפור קצר לתסריט, אם אתה בקטע של כתיבה יוצרת:
https://www.draftrishon.co.il/he/154 

 

בנוגע להמלצות של בוגריםות, במקום לבקש מהםן - תוכל פשוט לבחור אחת מפה -
https://www.draftrishon.co.il/he/stories 

 

ובנוגע לשאלתך מתי להירשם - אני תמיד מבקשת לעשות את זה רגע אחרי שהחלטת שאתה בטוח הולך על זה. לא רגע אחד לפני ולא אחרי (אם הצלחת להירשם, סימן שעדיין יש מקום. אתה כבר תראה כשתלחץ על הכפתור שבכל דף). 

 

שיהיה בהצלחה בכל מקרה ועדכן אותי בבחירתך.
חום ואהבה,
דניאלה דורון

עדכנו אותי גם אתםן אם תרצו 

 

♣ כמו תמיד הנה כל האירועים והחדשות התסריטאיים והתסריטאיות - https://www.draftrishon.co.il/he/news

 

♥ ולקינוח – הבלוג החודשי ובו תשובה על השאלה הנפוצה: איך אני יכול/ה לשמור על התסריט שלי כדי שלא יגנבו לי אותו?!?!?!?! - https://www.draftrishon.co.il/he/blog/771

 

♣ ובהמשך לנושא הלוהט, מוזמניםות למפגש אינטימי בנושא זכויות יוצריםות עם עו"ד ליאור תמם, האחראי על היצירה המקורית באיגוד התסריטאיםות - https://www.draftrishon.co.il/he/news/775

 

שיהיה בהצלחה ושלא נשכח ליהנות מהדרך,

דניאלה דורון
תסריטאית ומנחת סדנאות כתיבת תסריט DraftRishon

לניוזלטרים קודמים - https://www.draftrishon.co.il/he/newsletter

גנב תסריטים מאחוריך!
מפגש בנושא זכויות יוצריםות