לפני שבועיים, כשחזרנו מסידורי הוויזה באי הסמוך, עצרנו להתרענן בבית קפה יפה עשוי כולו במבוק.

אחרי שהזמנו חשבון, הבנזוג הציע לי קרקר שנשאר לו על הצלחת וראינו שמתחתיו יש המוןןן נמלים.

אם לפני שנים הייתי נזעקת ומעיפה אותן בגועל עם מפית, הפעם התגובה הטבעית שלי היתה לעזור לחמודות האלה ולפורר את הקרקר ליד החור של הקן.

ואז ראיתי דבר מרתק: חבורת נמלים (לדעתי, נמלים גברים:) הקיפה חתיכה די גדולה וממש היה אפשר לראות איך הן מחשבות דרך להביא אותה הביתה. זה ארך כמה דקות ארוכות שבסופן הן התחילו את המסע.

קראתי מלמעלהחבל! פוררתי לכן גם פירורים קטנים קרוב יותר, שתוכלו להכניס בקלות לקן. למה אתן מתאמצות כל כך?

אבל אז הסתכלתי על הסיטואציה מנקודת המבט (POV) של הנמלים. הן הרי היו מול חתיכת הקרקר הענקית ולא ראו את הפירורים הקטנים או בכלל את מה שקורה מעבר לצלוחית. מבחינתן, החתיכה הזאת שתפסו היתה ה-כ-ל והיה צריך להביא אותה מהר הביתה.

צילמתי את זה ושמרתי את זה כשומר מסך שלי ומאז, בכל פעם שאני תקועה על איזה משהו ומזיעה עליו כי אני חושבת שזאת האופציה היחידה, אני נזכרת שגם לי אין דרך לראות את התמונה הגדולה מלמעלה.

אולי יד נעלמה מנסה לעזור לי, לפורר לי את הקושי, אבל אני אוחזת במה שיש לי ולא מרפה? ואולי דבר הרבה יותר נכון מחכה לי לא רחוק, אם רק אסכים לשנות כיוון?

אם זה קרה גם לכםן, כשנתקעתםן על סצנה עד שהמצח דימם, תחשבו- אולי פשוט צריך לגשת אליה מ-POV (דמות, לוקיישן, זמן) לגמרי אחר?

אם בכלל כל התסריט שלכםן תקוע וכבר אין לכםן כוח להחזיק אותו - אולי שווה לפורר אותו לסרט קצר או לסדרת רשת?

ואם שלחתםן למפיק/ה 413 מיילים ולא קיבלתםן תשובה - אולי פשוט צריך להרפות, לחדש אנרגיה ולמצוא חברת הפקה אחרת מעבר לצלוחית.

מאחלת לכםן למצוא את הדרך שנכונה לכםן יותר, רמז – היא זאת שהולכת יותר בקלות.

ובכל מקרה, בואו לא נשכח שעוד מעט תבוא מלצרית ותשטוף את כולנו...

רגע לפני זה (...) ולפני הבלוג על תנועת היד ששדרגה לי את הסדרה, אני רוצה להגיד לכםן שוב תודה על ההליכה איתי בדרך.

החודש אני חוגגת 7 שנים לניוזלטר (אם תציצו בלינק תראו את תמונת הנמלים:) וכשאני מסתכלת על הדרך האישית שעברתי, אני רואה שהרבה ממנה היא בזכותכםן - קהילת התסריטאות שלי - שקוראת, מגיבה, אוהבת ומציבה לי מראה תמידית. וכאות תודה, אשמח לתת לכםן מתנה:

הנחה על קורס האונליין השלם בתסריטאות (איך לכתוב תסריט ומה לעשות איתו אחר כך) עד סוף השבוע/חודש/שנה ובקיצור - עד ה-31.12.21.

 ויש גם ייעוץ אישי (לנבחריםות בלבד:)

אירועים וחדשות בקבוצת הוואטסאפ שלנו.

 שימו לב: המפגש עם ליסה שילוח, הגברת הראשונה של תעשיית הקולנוע והטלוויזיה בישראל (קרן הקולנוע הישראלי, התאגיד, יולי אוגוסט הפקות ועוד) יתקיים ביום שלישי, 28.12.21.

 ובדקו בדרך את ספריית ההקלטות המעולה של 'בית היוצרות' יש שם מבחר ממש עשיר של סדנאות ומפגשי יוצריםות.

 הנה הבלוג על תנועת היד ששדרגה לי את הסדרה "מי נתן לך רישיון?" ויכולה לשדרג גם את הסדרה שלכםן. 

שוב תודה,

דניאלה דורון

חבל! יש פירורים קטנים יותר ליד החור של הקן!
קורס האונליין בהנחה ובאהבה
תנועת יד שמשדרגת תסריטים